Aktualności

14/12/2023

Wybrano projekt przebudowy Teatru im. Juliusza Osterwy

Kancelaria WLP była odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na koncepcję architektoniczną w zakresie remontu, przebudowy i rozbudowy budynku Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Wyniki konkursu ogłoszono 14 grudnia 2023 r. w teatrze. Trzy zgłoszone prace oceniał sąd konkursowy składający się z dziewięciu osób, m.in. architektów i pracowników teatru. Zwycięski projekt przygotowała pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

https://www.teatrosterwy.pl/

28/09/2023

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Historii Polski

28 września 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Historii Polski. W uroczystości uczestniczyli prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, premier RP Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz dyrektor MHP Robert Kostro. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wspólnicy oraz prawnicy naszej Kancelarii wspierający MHP na etapie wyboru Generalnego Wykonawcy budowy nowej siedziby MHP.

https://muzhp.pl/wydarzenia/fotorelacja-z-festiwalu-otwarcia-muzeum-historii-polski

26/09/2023

Muzeum Historii Polski

W wyniku przeprowadzonego przez Muzeum Historii Polski, przy wsparciu prawników Kancelarii postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w dniu 26 września bieżącego roku podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych oraz wykonanie, zainstalowanie i uruchomienie Wystawy Stałej Muzeum Historii Polski w Warszawie z EBS-BUD sp. z o.o.

Kancelaria WLP doradzała Muzeum Historii Polski w zakresie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dla wyboru Generalnego Wykonawcy Wystawy Stałej MHP.

Ze strony Kancelarii prace koordynowała wraz ze swoim zespołem Pani Mecenas r.pr. Paulina Kapler – partner, specjalista z zakresu Prawa Zamówień Publicznych.

05/04/2023

Mediator w naszym Zespole

Gratulujemy! Pani Mecenas Katarzynie Bando-Tylińskiej uzyskania certyfikatu wydawanego przez  Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.

Pani Mecenas ukończyła certyfikowane szkolenie podstawowe na mediatora organizowane przez Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie, pt. „Mediacja dla Adwokatów”, została wpisana na listę mediatorów Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.

04/07/2022

Rekrutacja - współpraca z kancelarią WLP Legal

W związku z dynamicznym rozwojem naszej kancelarii zapraszamy do współpracy aplikantów adwokackich oraz radcowskich, posługujących się językiem angielskim.

Listy motywacyjne oraz CV prosimy wysyłać na adres e-mail: sekretariat@wlplegal.pl

07/06/2022

Profesor Tomasz Bąkowski zakończył współpracę z kancelarią WLP Legal

6 czerwca 2022 Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Jednym z powołanych jest dotychczasowy ekspert (Of Counsel) w kancelarii WLP Legal – Prof. Tomasz Bąkowski (wybitny specjalista prawa administracyjnego w tym w szczególności prawa o zagospodarowaniu przestrzennym i prawa budowlanego, a także z zakresu legislacji). Profesor Bąkowski został powołany do pełnienia funkcji Sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Tracąc tak wybitnego eksperta, Zespół Kancelarii WLP Legal odczuwa ogromną satysfakcję, że polski wymiar sprawiedliwości (w szczególności sądownictwo administracyjne) zyskał niezwykle doświadczonego i znakomitego prawnika.

Szanowny Panie Profesorze! Serdeczne gratulacje, a także życzenia budowania doskonałej  linii orzeczniczej Naczelnego Sądu Administracyjnego!

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/nominacje-sedziowskie-w-palacu-prezydenckim,54993

01/06/2022

Prawo bankowe Komentarz

Wspólnik WLP Legal – dr Krzysztof Wąsowski, współautorem Komentarza „PRAWO BANKOWE”, Wyd. Wolters Kluwer Polska, 2022.

12/05/2021

Prawo jest jak muzyka

Miło nam zaprezentować wywiad ze wspólnikiem naszej Kancelarii, dr Krzysztofem Wąsowskim w ostatnim numerze Manager Report (wydanie specjalne, kwiecień 2021). Zachęcamy do lektury!

Manager Report 04/2021 – wywiad z dr Krzysztofem Wąsowskim

04/05/2021

Jak uniknąć ryzyka nadużyć i wizyty o 6 rano!

Już w przedsprzedaży nowa książka Wojciecha Dudzińskiego (renomowanego audytora śledczego) pt.: „Jak uniknąć ryzyka nadużyć i wizyty o 6 rano!

Niezbędnik menadżera i urzędnika”, do współtworzenia, której w charakterze eksperta – został zaproszony dr Krzysztof Wąsowski wspólnik WLP Legal. Serdecznie zapraszamy do lektury!

29/04/2021

„Media w erze cyfrowej. Wyzwania i zagrożenia”

Wspólnik WLP Legal – dr Krzysztof Wąsowski – współredaktorem monografii „Media w erze cyfrowej. Wyzwania i zagrożenia”, Wyd. Wolters Kluwer Polska, 2021.

Rozwój nowych technologii powoduje powstawanie nowych zjawisk w mediach, a otoczenie technologiczne i prawne podlega ciągłym i dynamicznym zmianom. Publikacja prezentuje najistotniejsze zagadnienia prawne związane z prasą, radiem, telewizją i Internetem, a także zagrożenia i wyzwania związane z ich funkcjonowaniem w społeczeństwie informacyjnym.

05/02/2021

Rynek Prawniczy

Kancelaria WLP Legal została także dostrzeżona przez autora raportu o najistotniejszych kreacjach nowych kancelarii prawnych w minionym 2020 roku. Podtytuł „Duże secesje, mniejsze kancelarie” w dużym stopniu daje odpowiedź na pytanie dlaczego pojawiliśmy się na prawniczym rynku…

www.rynekprawniczy.pl – Raport: Dwadzieścia pięć kancelarii i firm doradczych powstało w 2020 roku

11/01/2021

Bumech S.A.

Jedna z najszybciej wydanych decyzji koncentracyjnych (zgoda na koncentrację) przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prawnicy WLP Legal okazali się skutecznymi specjalistami w trudnej dziedzinie tzw. Regulacyjnych postępowań hybrydowych. Zespołem w tym projekcie kierowała mec. Paulina Kapler – Partner Kancelarii.

www.uokik.gov.pl – Bumech S.A.

1/12/2020

PG Silesia

Już na samym starcie prawnicy kancelarii WLP Legal uczestniczyli w transakcji zakupu PG Silesia w Czechowicach – Dziedzicach przez spółkę Bumech S.A. Zespołem prawników kierowała mec. Paulina Kapler.

O transakcji poinformowano publicznie w połowie grudnia 2020 r. Strony zawarły wówczas przedwstępną umowę zakupu 99,975 proc. udziałów w kapitale zakładowym Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia”, prowadzącego kopalnię węgla kamiennego, oraz 100 proc. w kapitale spółki Mining Services and Engineering, która zajmuje się gospodarką wodną i produkcją energii cieplnej na potrzeby kopalni. Łączna wartość transakcji to 20,03 mln zł.

www.wnp.pl – PG Silesia